O NÁS

POMÔŽEME VÁM S VÝBEROM TÝCH SPRÁVNYCH PRODUKTOV, NAPÍŠTE NÁM! UŠETRÍME VÁM VÁŠ ČAS 🙂

Esenciálnym olejom sa venujeme (Danda a Vanda) už niekoľko rokov. Neznamená to pre nás len testovanie, porovnávanie a používanie, ale aj nekonečné štúdium nespočetného množstva kníh so zaujímavými informáciami. Robíme s esenciálnymi olejmi značky Yasminka a DoTerra, pretože po našich skúsenostiach aj s inými značkami sme došli k záveru, že sú najkvalitnejšie, najúčinnejšie a prospešné pre náš organizmus. Ďalšie značky, ktoré u nás nájdete sú Dr. Feelgood, Herbalka, Hont a Konjac. Sú to Slovenské a České značky, kedže zastávame názor, že treba podporiť miestny trh, hlavne keď ponúka tak kvalitné výrobky.

Ako sa k olejom dostala Danda 🙂

Veta “Však niečo nasypem” ma presne vystihuje. Ako aktívny športovec túžiaci po spoločenskom živote a práci, ktorú robím naplno, som sa udržiavala v kondícii rôznym spôsobom. Na raňajky Ibalgin, na obed Coldrex, na večeru Doritricin a medzi tým som to prekladala Vibrocilom. Pomohlo. Prišlo obdobie vrcholového športu a dopingových kontrol. Od tvrdej chémie som musela ustúpiť a zvoliť alternatívu. Kofeín, guarana, jonťáky, proťáky, tyčinky, géliky, regéčka.

S vekom prišlo tehotenstvo, to už začal byť s alternáciou problém a aj so zdravím. Antibiotiká sa do mňa v tomto období dostávali asi všetkými spôsobmi a otvormi. Kvalitne vybudovaná rezistencia voči liekom sa prejavila v najnevhodnejšej chvíli. Práve vtedy to na mňa začala jedna známa skúšať s certifikovanými čistými esenciálnymi olejmi terapeutickej triedy. Ako stopercentný pragmatik, realista a dieťa z doktorskej rodiny musím priznať, že výsledok ma šokoval.

Ako sa k olejom dostala Vanda 🙂

Prišla na návštevu Danda a začala do mňa hustiť, aké je to skvelé. Ja, ako človek samouk, večný študent, zástanca prírodnej a alternatívnej medicíny a neuveriteľný skeptik so zdravotnými problémami som si ju vypočula. Medicína u mňa už dostala šancu, no vždy som bola zástancom šetrnejších metód uzdravenia, pokiaľ to zdravotný stav dovoľuje. Ja som však z tých tvrdších orieškov, ktorým ťažko niekto niečo predá len na základe odporúčaní a tak som sa ponorila do štúdia. Potrebovala som pochopiť, ako esenciálne oleje fungujú, ako sa vyrábajú. aké je ich zloženie a plus k tomu prečítať rôzne štúdie. Prišlo niekoľko kníh a začala som skúšať. Výsledok ma veľmi milo prekvapil a vedela som, že aromaterapia je mojou cestou.

Aromaterapiu som začala používať nie len pri masážach, ale aj v bežnom živote na klasické sezónne ochorenia, na regeneráciu po športe, namiesto kvapiek do nosa, počas tehotenstva a aj po ňom a používam ju s opatrnosťou aj pri mojej malinkej. Ľudia z môjho okolia sa začali zaujímať tiež a pri každom vyslovenom odporúčaní som cítila veľkú zodpovednosť. A tak som sa rozhodla ešte ďalej vzdelávať od tých najlepších. Stal sa zo mňa certifikovaný aromaterapeut, no aj napriek tomu som sa prihlásila aj do dvojročnej školy aromaterapie, kde získavame vedomosti veľmi zábavným, odlišným, nevtieravým spôsobom a prepájame aromaterapiu s astrológiou, psychikou človeka, meridiánmi, ale učíme sa aj destilovať z našich lokálnych byliniek a chemotypy jednotlivých olejov.

Aromaterapia nie je všeliek, ale je nádherným nástrojom, ktorým sa dá pomôcť k uzdraveniu, k lepšej nálade, k ukľudneniu, keď to človek potrebuje, k meditácii, k nabudeniu, k regenerácii. Stala sa súčasťou môjho života a verím, že ak sa robí s dobrým úmyslom a láskou, dokáže pomôcť mnohým z nás.