HERBÁR- RAKYTNÍK RAŠETLIAKOVÝ/HIPPOPHAE RHAMNOIDES

Nižšie uvedené informácie sú vyňaté z herbára a s výrobkom nesúvisia, majú len informatívny charakter.

Latinský názov: Hippophae rhamnoides

Nie je to naša typická bylina, ale vďaka jej veľkému potenciálu sa u nás skvele udomácnila a našla si svojich nadšencov. Najskôr sa využíval ako okrasný krík, ktorému sa ľudia vyhýbali a plody ostávali vtákom. V Rusku používali rakytníkový olej kozmonauti ako ochranu pred radiáciou.

Účinné látky: vitamíny, antioxidanty, sacharidy, aminokyselina a bielkoviny, triesloviny, minerály, omega 3, 6, 9 nenasýtené mastné kyseliny, vysoký obsah vitamínu C.

Indikácie: Rakytník má biostimulačné účinky, podporuje prirodzenú obranyschopnosť a výrazne posilňuje imunitu. Obsahuje 18x viac vitamínu C ako citrón, ďalej obsahuje vitamíny A, D, B, E, F, K. Užíva sa preto ako prevencia proti chrípkam a ďalším infekčným ochoreniam. Podporuje normálnu funkciu kardiovaskulárneho a tráviaceho systému, tvorbu žlče a tráviacich enzýmov, lieči žalúdočné vredy. Prispieva k správnej funkcii psychiky, navodzuje stav pokoja, znižuje úzkosť. Dodáva telu energiu a tonus. Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Stimuluje činnosť pečene a pľúc, pomáha pri pľúcnych ochoreniach, reguluje krvný obeh. Okrem podpory imunity podporuje aj slezinu a žalúdok a pomáha zmierňovať následky rádioterapie. Pomáha s udržiavaním zdravej pokožky a slizníc. Je skvelým prostriedkom pri chronických problémoch s močovými cestami a aj pri suchosti vaginálnych slizníc.

Dávkovanie: V prípade tinktúry 1 kvapka na 1 kg váhy a deň, rozdeliť do 2-3 dávok.

Nežiaduce účinky: Nie sú známe.

Interakcie: Nie sú známe.

Kontraindikácie: Nie sú známe.

Gravidita a dojčenie: Počas tohto obdobia je vhodným prostriedkom na podporu imunity vďaka vysokému obsahu vitamínu C, ale priaznivo pôsobí aj na pokožku, proti stresu a na bolesť kĺbov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *