HERBÁR- KOTVIČNÍK ZEMNÝ/TRIBULUS TERRESTRIS

Nižšie uvedené informácie sú vyňaté z herbára a s výrobkom nesúvisia, majú len informatívny charakter.

Latinský názov: Tribulus terrestris

Kotvičník výrazne zvyšuje výdrž a zlepšuje kondičku, urýchľuje naberanie svalovej hmoty. Prospieva mužskej i ženskej plodnosti. Účinne pôsobí proti poruchám erekcie a ťažkostiam spojených so zväčšenou prostatou. Zvyšuje libido u oboch pohlaví, hladinu testosterónu u mužov a estrogénu u žien. Znižuje hladinu tukov v krvi, redukuje krvný cholesterol v organizme.

Účinné látky: triterpénové saponíny, steroly, alkaloidy, flavonoidy, fenolové kyseliny, mastné kyseliny, polysacharidy, triesloviny

Indikácie: Kotvičník poznáme aj pod nálepkou- Rastlinná viagra. Pôsobí afrodiziakálne, napomáha so zvýšením libida a sexuálnej aktivity. Je skvelým pomocníkom pri erektilnej dysfunkcii, impotencii, neplodnosti, ale výborne pôsobí aj pri urologických problémoch. Napomáha zlepšiť svalový výkon. Často je používaný aj v terapiách kožného ochorenia vitiligo.
Prítomnosť protodioscínu pomáha zvyšovať hladinu mužského hormónu a taktiež je zodpovedný aj za zvýšenú sexuálnu aktivitu u mužov. Rastlina napomáha aj so zvýšením luteinizačného hormónu a testosterónu a tak zlepšuje tvorbu a pohyblivosť spermií. Je skvelým prostriedkom pri zmiernení nepriaznivých príznakov klimaktéria. Pomáha s redukciou zvýšenej hladiny cholesterolu, vysokého krvného tlaku, zlepšuje silu kontrakcie srdcového svalu.
Pôsobí močopudne a používa sa preventívne proti vzniku obličkových kameňov.
Priaznivo pôsobí aj na imunitný systém. Má totiž antibakteriálne, protiplesňové, protizápalové a analgetické vlastnosti.

Dávkovanie: Môže sa užívať vo forme extraktu v tabletách a kapsulách, ale aj formou tinktúry. V prípade tinktúry sa užíva 1 kvapka na 1 kg váhy a deň, rozdeliť do 2-3 dávok.

Nežiaduce účinky: U veľmi citlivých osôb sa môžu objaviť dýchacie problémy, pocit ťažoby a bolesť na hrudníku, vyrážky, svrbenie, pálenie kože, či pokles krvného tlaku. Môže pôsobiť fototoxicky a preto sa odporúča po jeho užití nevystavovať priamemu slnku.

Interakcie: Nie sú známe.

Kontraindikácie: Nie sú známe.

Gravidita a dojčenie: Kvôli nedostatku štúdií nie je možné určiť bezpečnosť užívania drogy počas tohto obdobia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *