ATTAR, prenikavá a vznešená vôňa

Attar, alebo tiež aj ittar je prírodný parfémový olej vyrobený z bylinných zdrojov, ako sú napríklad rôzne kvety- jazmi, ruža, ale aj iné bylinky, koreniny, či kôra. V dnešnej dobe už to môžu byť extrakty vyťažené aj chemicky, ale prírodné parfémy a ich výrobcovia považujú za attar len to, čo je vydestilované bez pridania chemikálií. Tieto esenciálne oleje sú vydestilované priamo do drevených nádob, najčastejšie zo santalového dreva a v týchto nádobách sa nechávajú zrieť aj 10 rokov, minimálne však 1 rok, záleží od typu destilovanej rastliny a želaného výsledku.

Tieto parfémy sú vysoko koncentrované a predávajú sa len v malých objemoch a tradične v dekorovaných kryštálových fľaštičkách alebo malých šperkoch. Attar sa vo východnom svete používa už tisícky rokov. Tieto prírodné parfémy neobsahujú žiaden alkohol a ani chemikálie a je to skutočný skvost pre milovníkov parfémov. Tým, že sú tak silné koncentrované, ten malinký objem vám vydrží niekoľko týždňov, ba aj mesiacov, pretože len 1 jediná kvapka vás dokáže rozvoňať na celý deň. Z vlasov to budete cítiť niekoľko dní a ak sa to dostane na oblečenie, tak to cítiť aj po vypraní ? a tým, že neobsahuje žiadne chemikálie a jedna sa o vysoko koncentrovaný výrobok, je prakticky nemožné, aby sa pokazil ?

Existujú kvetinové attary, ktoré sú vyrobené len z jedného jediného druhu kvetu, ale aj bylinné attary, ktoré sú tvorené zmesou kvetín, bylín a korenia- amber, Musk. Attar Mitti nepatrí ani do jednej kategórie, je to hlina pečená nad základným materiálom.

V južnej Ázii sa používali iba elitou, hlavne kráľmi a kráľovnami. Tiež sa používali v hinduistických chrámoch. Dnes má mnoho využití :
1. Používajú ho hlavne muslimovia ako parfém kvôli absencii alkoholu.
2. Tieto parfémy majú využitie vo farmaceutickom priemysle.
3. V Pakistane sa ruža a kewra používajú na dochucovanie tradičných sladkostí
4. Používajú sa na výrobu prírodných parfemov
5. V tabakovom priemysle na dochutenie

Attary majú nekonečnú životnosť a mnohé rokmi ešte dozreju a stávajú sa ešte aromatickejsimi.

A prečo vám toto všetko píšeme? Pretože Attary sú neodmysliteľnou súčasťou aromaterapie a vyšším levelom vône a účinkov. Mali sme možnosť vyskúšať Diamond Attar od značky AL Haramain a zamilovali sme si ho. Parfém nemá rozprašovač, len krásnu sklenenú tyčinku, ktorou sa aplikuje 1 kvapka na zápästie, ktorá sa rozotrie aj na krk. Takto som si to aplikoval a v sobotu na svadbu a vlasy mi ešte v stredu neskutočne vonali ? a sestra si ho zamilovala tiež. A veríme, že si ho zamilujete aj vy, pretože sme uzavreli spoluprácu s Al Haramain a v našej ponuke sa už čoskoro objavia len olejové a attarove parfémy, ktoré prenádherne voňajú a sú v krásnych baleniach, vhodných na obdarovanie svojich najbližších, či už k sviatku, Vianociam, alebo len tak. Ved posúďte sami 🙂

Prijímame aj pred objednávky na info@zdravievkvapke.sk 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *