Ako sme začali s konjacom ;)

S “Konjacovcami” sme začali spolupracovať hneď po tom, ako sme vyskúšali ich skvelé, jemné, prírodné a ekologické špongie, Čo to ten Konjac je?

Je to prírodná špongia ideálna na každodenné čistenie a revitalizáciu pleti.

● 100 % prírodný organický produkt, čiže
● bez prídavných chemických látok
● bez farbív
● bez konzervantov
● bez parfumov
● bez parabénov
● bez GMO

Je prirodzene hypoalergénna, vyrovnáva PH pleti.

❤ 100 % biologicky rozložiteľná a kompostovateľná
❤️ 100 % vegan
❤️ netestovaná na zvieratách
❤️ 100 % vyrábaná z obnoviteľných zdrojov
❤️ šetrná k životnému prostrediu
❤️ produkt zdieľa filozofiu zero waste

Konjac hubka obsahuje 100 % prírodného organického koreňa rastliny Konjac. Takisto všetky ostatné prísady, ktoré sa pridávajú na zlepšenie vlastností hubky Konjac, sú prírodné a nijako nezaťažujú životné prostredie. Proces jej výroby je jednoduchý, nezahŕňa žiadne komplikované chemické postupy, ktoré by mohli spôsobiť riziko znečistenia. Koreň konjaku sa rozomelie na kašovitú hmotu, zmieša sa s prísadami, naleje do foriem a varí sa. Po vychladnutí sa zmrazí, aby sa mrazom vysušila.

Odhliadnuc od špecifických nenapodobiteľných vlastností cenných pre každodenné používanie, ušetrí mnoho jednorazových odlíčovacích tampónov a iných jednorazových výrobkov určených na čistenie pleti. Ušetrí aj čas a námahu pri praní a starostlivosti o bavlnené a iné textilné tampóny určené pre viacnásobné použitie. Vymyť špongiu pod tečúcou vodou je predsa len o čosi jednoduchšie.

Konjac špongia je 100 % biologicky odbúrateľná. Po skončení životnosti sa v komposte rozloží spolu s ostatnými rastlinnými zvyškami. Ak nemáme kompost, neznamená to, že musí skončiť v komunálnom odpade. Plne vyjadruje nielen ekologický postoj, ale aj podporuje filozofiu zero-waste. Špongiu nastriháme, či narežeme na menšie kúsky a môžeme ju zmiešať so substrátom pri sadení izbových rastlín alebo ju zamiešať do záhonu v záhrade či parku. Takto obohatí pôdu o všetky cenné látky, ktoré potrebovala aj naša pleť. Tým, že má veľmi dobrú absorpčnú schopnosť zadržiavať vodu, pomáha aj rastlinkám lepšie hospodáriť s vodou a harmonizovať výkyvy závlahy. To, čo sme si od prírody na chvíľu požičali pre svoju potrebu, jej zase bez odpadu navrátime.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *