Čierne korenie – emocionálne využitie

Čierne korenie – olej demaskovania

Čierne korenie odhaľuje “masky” a “fasády” pod ktorou ukrývame sami seba. Od detstva nás učili, že niektoré pocity a chovanie nie je “dobre”. Učili nás, že na to, aby sme mohli byť milovaní a akceptovaní, musíme skrývať svoje nežiadúce akcepty za “masku”, či “fasádu”. Takže namiesto toho, aby sme sa snažili pochopiť zdanlivo nevhodné pocity a chovanie, obyčajne súdime, odsudzujeme a potláčame veci sami v sebe.

Ako často v sebe skrývame hnev a navonok ukazujeme úsmev?

Čierne korenie nabáda človeka, aby sa stal takým, akým skutočne je, aby ostal “skutočným”, pravdivým pri pátraní po hlbokých zákutiach seba samého. Či už sú jeho skutočné pohnútky a pocity prijateľné alebo nie, naďalej pokračujú v jeho existencii. Čím viac sú potlačované a pochovávané, tým viac sa hlási ao slovo. Pokiaľ sa nimi nezačneme poctivo zaoberať a nepripustíme si ich, prejavia sa nevyspytateľným alebo nutkavým chovaním.

Čierne korenie taktiež dokáže znovu zapáliť oheň duše, podnietiť motiváciu, vysokú energiu a urýchliť proces hojenia. Dáva silu prekonávať výzvy a problémy, ktoré ľudia nosia v sebe a vyzýva ich, aby žili v jednote s vlastným “Ja”

Napomáha človeku od:

  • emocionálnej nečestnosti do emocionálnej úprimnosti
  • potláčania emócií do vierohodnosti (autentickosti)
  • pocitu “väznenia” do odvahy
  • hrdosti do motivácie
  • posudzovania k sebeuvedomovaniu
  • povrchnosti do osobnostnej integrity

Potrebuješ čierne korenie? Nájdeš ho TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *