Vrásky? Prírodný botox – YARROW POM

Táto unikátna zmes bola vyrobená spojením Yarrow, rastliny s latinským názvom Achillea Millefolium a za studena lisovaného oleja z jadier granatového jablka.

Yarrow používali už starí Gréci v bitkách, kde pomáhala vojakom hojiť rany. Meno Achillea dostala po Achillesovi, ktorý keď bol ranený v bitke, Afrodita mu túto rastlinu priložila na pätu, aby sa mu zahojila. Áno. Krásna rozprávka. Yarrow bol však používaný aj na frontoch počas prvej svetovej vojny, kde sa prikladal na rany, pomáhal zastavovať krvácanie a používali ho aj v rámci prevencie pred infekciou zraneného.

Olej z jadier granatového jablka = PSO (pomegranate seed oil) je v tejto zmesi použitý ako nosný olej, no to ho vôbec neochudobňuje o jeho priaznivé účinky a to hlavne vďaka tomu, že bol získaný lisovaním za studena, čo mu umožnilo zachovať si všetky liečivé zložky. Dá sa totiž získavať aj CO2 extrakciou, no vďaka lisovaniu si zachováva omnoho vyššie množstvo mastných kyselín a je čistý, bez stôp znečistenia výrobným procesom.

Obsahuje vzácnu kyselinu punicovu – CLnA a konjugovanú kyselinu linolovú- CLA. CLA je tiež známa ako Omega 5 mastná kyselina, ktorá podporuje metabolizmus cez kľúčové orgány ako je pečeň a pankreas.

Ako sa dá tento olej s unikátnym zložením použiť?

1. Napríklad na karneval, keď chcete ísť ako Avatar, alebo dnes už menej známa, Šmoulinka, pretože farbí do modra ? ako je to možné? Je to kvôli zložke zvanej CHAMAZULEN. Zaraďujeme ho medzi seskviterpény, C15H24, no chamazulen je C14H21 a teda po správnosti by medzi seskviterpény patriť nemal. A dokonca to nie je ani zlúčenina, ktorú nájdeme v živých rastlinách. ? Tak ako sa to tam dostalo?

Chamazulen je takzvaný artefakt. Vznikne premenou bezfarebného seskviterpénu- matricenu, ktorý stratí svoju metylovú jednotku CH3 počas procesu destilácie.

Aj keď sa výrobcovia olejov vždy snažia dostať z rastlín všetko, čo je ich súčasťou, destilačný proces však častokrát veci jemne pozmení. Preto by mala byť destilácia vždy riadená opatrne, pri minimálnych možných teplotách a tlaku, aby sa počet artefaktov znížil na minimum, jedine v prípade, že je artefakt žiadaný pre jeho terapeutické účinky. Chamazulen má výborne terapeutické kvality, pôsobí proti alergii, zápalom, má blahodárne účinky pre bunky a vyživuje pokožku. Taktiež pôsobí ako svalový relaxant.

NEBOJTE SA, PO ROZOTRENI SA MODRA FARBA VSTREBE ??‍♀️?‍♂️

2. Ukľudňuje telo a myseľ. Používajte vždy, keď potrebujete povzbudiť srdce a myseľ, difuzuje alebo masírujte. 

3. Podporuje bunky, imunitný systém a nervový systém vďaka beta karyofylenu. Má antibakteriálne a antifungalne účinky, dokáže bojovať s rôznymi infekciami, salmonelou, zlatým stafylokokom. Taktiez pomáha zlepšovať pleť a ústnu hygienu. Účinkuje aj na zníženie syntézy melaninu, čo je žiaduce pre ľudí, ktorým sa tvoria škvrny po opaľovaní.

Taktiež zabraňuje alzheimerovej chorobe, pretože pomáha znižovať počet plakov aktiváciou receptorov CB2 v mozgu.

Pozitívne pôsobí aj na kardiovaskulárny systém, zlepšuje prietok krvi do mozgu, čo môže pomôcť pri vaskularnej demencii. Tiež pomáha znižovať cholesterol a tým pomáha predchádzať ateroskleroze.

Kvapnite si dve kvapky denne do vody, či čaju a podporte svoj imunitný systém, alebo užite YARROW POM TABLETY. 

4. Je silným antioxidantov, podporuje zdravé metabolické funkcie. Užívajte ho denne vnútorne- vo vode alebo formou tabletiek- a podporte svoj metabolizmus a mladistvý vzhľad.

5. Omladzuje pokožku. Používajte ho vo svojej dennej rutine a pridajte pár kvapiek do vášho denného krému. Hydratuje, obnovuje zdravý vzhľad pokožky a redukuje nedokonalosti. Aktivuje ochranné proteíny v pokožke, aby chránili pleť pred enzymami, ktoré rozkladajú kolagén a tým narúšajú elasticitu pokožky.

6. Upokojuje telo a myseľ. Pre prenikavejsi účinok môžete použiť na celotelovu masáž pridaním pár kvapiek do masážneho oleja, alebo masírujte priamo TELOVYM SEROM.

Yarrow pom je podobný zložením ako napríklad Blue Tansy, ktoré sa však neodporúča užívať vnútorne, no Yarrow je rozpoznane aj FDA ako doplnok stravy a teda aj ako bezpečný na vnútorné užívanie. Mnohé Yarrow produkty obsahujú tujon, ktorý je pre nervový systém toxický a nikdy by sa nemal užívať vnútorne, no Doterra svoje oleje veľmi prísne testuje CPTG procesom aby sa ubezpečila, že Yarrow Pom neobsahuje žiaden tujon v akýchkoľvek stopových množstvách.

Ak máte záujem o KAPSULE alebo TELOVÉ SÉRUM, neváhajte nás kontaktovať do správy a my vám ho zoženieme (na Slovensku zatiaľ nedostupné ?)

Potrebuješ Yarrow pom? Nájdeš ho TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *